2021-2022 dönemi Alanya Rotary Kulübü dönem başkanlığı görevime başlamış bulunmaktayım.

Tüm dünyada Rotary, 200’den fazla ülkede yaklaşık 1.250.000 üye ve ülkemizde bizim bölgemizde 100’den fazla kulüp ve yaklaşık 1.200 rotaryen ile insanların hayatlarını daha iyi konuma getirmek için çaba harcamaktadır. Ben de Rotary’nin hedeflediği 7 odak noktasını temel alarak çalışmalarıma başladım. Bunlar:

1)     Barış ve anlaşmazlıkların çözümü

2)     Hastalıkların önlenmesi ve tedavisi

3)     Temiz su ve hijyen

4)     Ana ve çocuk sağlığı

5)     Temel eğitim ve okuryazarlık

6)     Ekonomik ve toplumsal kalkınma

7)     Çevrenin korunmasıdır.

 

‘Hizmetlerimizle Hayatları Değiştirelim’ sloganı ile bu dönem de Rotary’nin koyduğu hedeflere Alanya ve çevresinde yapacağımız projelerle insanların hayatlarına olumlu bir dokunuş yapacağız.

Bu yıl özellikle dezavantajlı kızlarımız ve kadın hakları ile ilgili projelere ağırlık vereceğiz. Ayrıca yapacağımız sağlık projeleri ile hastalıkları erkenden teşhis ederek sorunların daha büyümesine engel olacağız. Yapacağımız projelerde daha iyi dostluklar kurarak ileriki dönemlerde de tanışıklığımızı arttırarak yardımlarımıza devam edeceğiz.

Sevgili eşim Güngör ile birlikte Alanya Rotary Kulübünün değerli üyeleri ile bir yıl boyunca çol çalışıp ihtiyaç sahiplerine yardımcı olup önemli gördüğümüz eksikliklere dikkat çekerek farkındalık yaratacağız.

Başarılı bir dönem geçirebilmek adına tüm kulüp üyelerimiz ve çevremizdeki gönüllülerin yardımını rica eder sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

                                                                                                                                                M. Özgür GÖNLÜM        

                                                                                                                                       2021-2022 Dönem Başkanı


© Alanya Rotary Kulubü 2015